Zdieľať  

Zariaďte si bývanie ako profesionáli

Pripravili sme pre vás zopár šikovných rád a veríme, že spolu s nimi dotiahnete zariaďovanie interiéru do dokonalosti. Základom je vlastná línia štýlu, od ktorej sa bude odvíjať celý dizajnový koncept.

Zoznamy prianí sú krásna vec až do chvíle, keď zistíte, že budete musieť rozbiť prasiatko s dlhoročnými úsporami. Zariaďovanie vášho nového domova je výzvou pre laikov i pre profesionálov. Vrece s novými trendmi je na prasknutie a pokiaľ s nimi chcete držať krok, nemali by ste sa báť vystúpiť zo zóny komfortu.


#spravte si podrobnú selekciu obchodov
Viete, kde budete nakupovať? Pred komplexným zariaďovaním domu či bytu je dobré spraviť si podrobnejší prieskum. Máte radi veľkoobchody alebo ste skôr za lokálny dizajn? Vyselektujte si ponuky, ktoré sa zhodujú s vašimi cenovými i kvalitatívnymi požiadavkami, aby ste vedeli, ako hlboko budete musieť siahnuť do vrecka. Nemusíte pri tom minúť majetok. Vďaka overeným  predajcom, ktorí ponúkajú nábytok z druhej ruky, si napríklad viete zabezpečiť parádnu domovú premenu za pár drobných. Nikdy neviete, aké starožitné klenoty sa vám dostanú pod ruky. 


https://sk.pinterest.com/pin/170292429648002333/


#trendy verzus nadčasovosť 
Aj keď sú neustále meniace sa trendy lákavou záležitosťou, investícia do nadčasovosti sa vám vráti aj po rokoch. “Nestarnúci” nábytok a dekorácie nebudú podliehať prísnemu diktátu spoločnosti a vy ich budete milovať aj po desiatich rokoch. Výrazné farby vizuálne pohladia oči na pár chvíľ, no konzistentné nápady vydržia veky. 

https://sk.pinterest.com/pin/683139837213120207/


#jeden štýl - jedna báseň
Pri zariaďovaní príbytku sa snažte držať vždy jedného štýlu. Ak vás baví vintage, siahnite po nábytku a dekoráciách v tomto móde. Pokiaľ vás láka škandinávsky nádych, pohrajte sa s čistými líniami a minimalizmom v každej miestnosti vášho domu. Nesnažte sa príliš miešať prvky z rôznych štýlových vrstiev. Menej je jednoznačne viac!

https://sk.pinterest.com/pin/29414203805479515/


#stavte na profesionálne rady
Ak si neviete poradiť sami,  nie je hanbou obrátiť sa na profesionála v odbore. Po svete behá veľa kvalifikovaných ľudí, ktorí majú o dizajne čo povedať a disponujú bohatým portfóliom spokojných zákazníkov. Okrem toho môžete stále využívať cenovo dostupné zdroje inšpirácie ako magazíny a internetové stránky, kde nasajete toľko nápadov, koľko práve potrebujete. Ukladajte si obrázky blízke vášmu vkusu a vytvorte si vlastný moodboard, ktorý vám pomôže pri zariaďovaní. 

https://sk.pinterest.com/pin/446137906830485199/


#rozpovedzte svoj príbeh 
Váš dom – váš hrad. Naše príbytky by mali rozprávať svoj príbeh hneď pri prekročení prahu dverí. Textúra, farebnosť, materiály, nábytok i dekorácie patria k elementom, ktoré definujú interiérovú atmosféru. Okrem vrúcnych rodinných objatí symbolizujú váš domov aj zapamätateľné prvky. Návšteva toho znesie veľa. Ak na ňu spravíte dojem, vedzte, že bude dobré meno šíriť všade, kam príde. 

https://sk.pinterest.com/pin/569283209148980740/Prečítajte si tiež: INTERIÉROVÉ TRENDY PRE ROK 2020

Top